top of page

Krakow Swing Xmas - III edycja świątecznego festiwalu swingowego


W pierwszy weekend grudnia odbyła się trzecia edycja naszego świątecznego festiwalu swingowego - Krakow Swing Xmas.

Największym sukcesem okazała się sobotnia impreza w Hotelu Europejskim z licznymi występami, konkursami oraz muzyką na żywo w wykonaniu młodego krakowskiego zespołu "Swingin' Blue".

Bardzo miłym zaskoczeniem był dla nas udział zagranicznych uczestników. Kameralny festiwal, który reklamowaliśmy jedynie skromnym wydarzeniem na Facebooku, odwiedzili tancerze z Anglii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii a nawet ze Stanów Zjednoczonyh i Australii. Do dziś nie dowierzamy!

Jak było na balu? Zobaczcie sami:

W sobotę i niedzielę odbyły się warsztaty Lindy Hop na dwóch poziomach zaawansowania. Zajęcia prowadzili Ania, Marcin i Kasia z naszego Studia Tańca oraz Guillaume Roubille (którego możecie kojarzyć z ostatniej edycji Swing Era Festival) z czeskiej grupy Swing Wings.

Dodatkową atrakcją były tzw. tastery, czyli jednogodzinne zajęcia dodatkowe, na których można było zasmakować innych technik. Zaproponowaliśmy Collegiate Shaga, stretching i świąteczną grupową choreografię opartą na ruchach Authentic Jazzu.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą energię, którą do dziś wspominamy. Kolejna odsłona naszego świątecznego weekendu już za rok!


bottom of page