top of page

Krakow Swing Xmas - III edycja świątecznego festiwalu swingowego


W pierwszy weekend grudnia odbyła się trzecia edycja naszego świątecznego festiwalu swingowego - Krakow Swing Xmas.

Największym sukcesem okazała się sobotnia impreza w Hotelu Europejskim z licznymi występami, konkursami oraz muzyką na żywo w wykonaniu młodego krakowskiego zespołu "Swingin' Blue".

Bardzo miłym zaskoczeniem był dla nas udział zagranicznych uczestników. Kameralny festiwal, który reklamowaliśmy jedynie skromnym wydarzeniem na Facebooku, odwiedzili tancerze z Anglii, Niemiec, Włoch, Hiszpanii a nawet ze Stanów Zjednoczonyh i Australii. Do dziś nie dowierzamy!

Jak było na balu? Zobaczcie sami:

W sobotę i niedzielę odbyły się warsztaty Lindy Hop na dwóch poziomach zaawansowania. Zajęcia prowadzili Ania, Marcin i Kasia z naszego Studia Tańca oraz Guillaume Roubille (którego możecie kojarzyć z ostatniej edycji Swing Era Festival) z czeskiej grupy Swing Wings.

Dodatkową atrakcją były tzw. tastery, czyli jednogodzinne zajęcia dodatkowe, na których można było zasmakować innych technik. Zaproponowaliśmy Collegiate Shaga, stretching i świąteczną grupową choreografię opartą na ruchach Authentic Jazzu.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą energię, którą do dziś wspominamy. Kolejna odsłona naszego świątecznego weekendu już za rok!

Wydarzenie na Facebooku


bottom of page